טיפול בהצפות
 
 
 
 
 

פתרון בע"מ - המומחים לטיפול בהצפות

 
מים הם אחד מאתני הטבע הכבירים ביותר, היכולים גם להעניק חיים וחיוניות, וגם להמיט נזקים ואסונות. נזקים קשים של מים עלולים להיגרם בעקבות הצפה, בין אם היא מתרחשת ברחוב ובין אם היא מתרחשת אצלכם בדירה.
 
 

הנזקים העיקריים של ההצפות

 
הצפות נגרמות בדרך כלל בגלל פיצוץ בצינור מים או היווצרותו של סדק גדול בו. התוצאה – זליגה או פריצה של מים מהצינור, והצפה גדולה של כל האזור. במקרים כאלה עלולים להיגרם נזקים רבים לרכוש שלכם אבל לא רק לרכוש – אלא גם למבנה. מים שמחלחלים אל תוך הקיר עלולים לגרום להתפוררות של הטיח ולהיחלשות היסודות, ואם נזקים אלה אינם מטופלים במהירות – עלולים להתרחש, חלילה, אסונות.

אם שואלים מומחים איזו הצפה עדיפה להתמודדות, מבפנים או מבחוץ, התשובה תהיה זהה: הכל גורם נזק אם כי אין ספק שנזקי פיצוץ צינורות הם הכי קשים לתיקון בגלל שבירת אריחים והחלפת צנרת והצורך בבדיקת הנזקים בתוך הקירות והרצפות. זה הרבה יותר עמוק מאשר דליפת מי גשמים מגג לא אטום או מפריצת צונאמי של שבר ענן לתוך הבית בגלל קריסת מערכת הניקוז. הנזקים יהיו חיצוניים במקרה זה וידרשו פחות התערבות במבנה ובתשתיות הבית, ולכן במקרה של הצפה בבית מבחוץ, האתגר נוח יותר למרות הנזק.
 
טיפול בהצפות - פתרון רשת בע"מ
 

טיפול בהצפות - טיפול ראשוני בדירות מוצפות

 
דירות שעברו את האסון הזה של מים מציפים בכל מקום חייבות בניקוז מהיר ככל האפשר, בכפוף לתנאי מזג האוויר ולבעיה שבגללה זה קרה. במקרה של פיצוץ בצינור, טיפול בהצפות דורש עבודה משולבת של אינסטלטור עם קבלן שמטפל בייבוש הקירות והרצפות עד שאפשר יהיה לבנות מחדש את מה שנהרס, או לצבוע ולאטום שוב את המעטפת של הבית כדי למנוע חדירת לחות לקירות ולרצפה. זוהי עבודה ראשונית של שיקום נזקי מים מהצפה. רק אחר כך אפשר יהיה להחזיר את כל הריהוט ושאר הפריטים, כמו מכשירי חשמל, ולהניח על הרצפה.
 

אילו נזקים אפשר לתקן?

 
מלבד הנזקים לתשתיות שמטפלים בהם אנשי המקצוע ומחזירים את המבנה למצבו התקין והיבש, הבעיות הבאות שחובה לטפל בהן מהר ככל האפשר הן מכשירי החשמל והריהוט. חלק ממכשירי החשמל עלול לצאת מכלל שימוש בגלל קצר בגלל המגע עם המים. במקרה כזה אסור לגעת בהם אלא להניח למומחה לנתק אותם מהחשמל לאחר הורדת המפסק העיקרי, והעברתם להערכה מחדש. יש מכשירים שרצוי ואפשר יהיה לייבש אותם מבפנים ולהשמיש אותם מחדש. זה כרוך לפעמים בהחלפת חלפים פנימיים וזה תלוי במחיר המכשיר והביטוח שלו.
 

האם ניתן לטפל ברהיטים שעברו נזקי הצפה?

 
נזקי הצפה יכולים להיגרם גם לרהיטים וכאן הסיפור שונה ממכשירי החשמל. לריהוט יש הרבה יותר סיכוי להינצל ולעבור שיקום, אם מדובר בריהוט איכותי שיש לו פתרונות שחזור ותיקון. זה תלוי כמובן במהירות התגובה כדי למנוע מהעץ להתנפח ולהיסדק בצורה כזאת שכבר יהיה קשה לתקן בצורה אסתטית ויעילה. עם זאת, יש חומרים רבים שאפשר להשתמש בהם, יחד עם מכשור מיוחד שמטפל בעץ ובחומרי ייצור אחרים של ריהוט, כך שכל מקרה לגופו. לכל אלה מתווסף גם הריפוד שאפשר להחליפו אם ניזוק לא רק מרטיבות אלא גם לכלוך ובוץ.
 
טיפול בריהוט לאחר הצפה
 

למי פונים במקרה של הצפה?

 
פתרון מתמחה בטיפול בהצפה במהירות האפשרית, על מנת למנוע רטיבות וזיהום, אשר עלולים לגרום להתנפחות, קורוזיה, התרופפות חיבורים, עובש, ריח רע של הציוד ושל המבנה כולו ועוד. הטיפול כולל בחינה של הנזק, שאיבה של המים, פינוי של הציוד שלא ניתן לשחזר אל אתרי פסולת מורשים, שחזור הרהיטים והציוד שכן ניתן לשחזר, טיפול בנזקי טיח ובנזקים אחרים למבנה, ניקוי שטיחים וריפודים באופן כללי – החזרת המקום למצבו הקודם.
 

טיפול ושאיבת הצפות זו המומחיות שלנו!

 
כאשר נגרמת הצפה, בין אם כתוצאה מפיצוץ בצינור, בין אם כתוצאה מחדירת מי גשמים ובין אם כתוצאה של הצפה של מי ביוב או ים, יש לטפל בה במהירות האפשרית, שכן המים יכולים לזרום במהירות וללא מעצורים, וללא טיפול בהצפת דירה יגרמו הרבה מאוד נזקים.

פתרון בע"מ זמינים 24/7 במקרים של הצפות וניתן ליצור איתנו קשר באופן מיידי!
 

לשירותכם תמיד

 
אצלנו בפתרון הביטוי "לשירותכם תמיד" הוא לא רק ביטוי אלא דרך חיים. אנו עובדים 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע, כך שאתם יכולים לפנות אלינו בכל שעה משעות היממה ולקבל שירות מקצועי ומהימן.
 
 
 
 
אולי יעניין אותך גם