מאמרים
 
 
 
 
 

מאמרים

 
תסמונת הבניין החולה מתאפיינת בקרב דיירים או עובדים במבנה מסוים שסובלים בתדירות גבוהה למדי מהשפעות בריאותיות בהיעדר כל גורם תחלואה שניתן להצביע עליו. תסמונת זו, קשורה למספר תופעות אלרגיות בריאותיות ותסמינים פיזיים שמתרחשים רק בשהייה במבנה ספציפי כזה או אחר.
 
הֲצָפָה- כיסוי שטח במים העולים על גדותיהם.
מים. המשאב הכי בסיסי וקיומי שלנו על הפלנטה ואחד מאתני הטבע העצומים, הגדולים וההרסניים מכל.
 
לחות יחסית: היקף האחוזים המציינים את כמות אדי המים שבאוויר, ביחס לכמות שהאוויר בטמפרטורה המסוימת יכול לשאת. בפרוייקט שיקום נזקים, טיפול בהצפות, נמדדת הלחות היחסית על מנת להבטיח תנאי איכות אוויר אופטימאליים.
 
כאשר מתרחשת הצפה של מי גשמים או מים מהצנרת במבנה הנזקים עשויים להיות גדולים מאוד. וככל שכמות המים גדולה יותר, ככל שהמים מצויים במקום זמן ארוך יותר כך הנזק משמעותי יותר ועלול לגרור את בעלי המקום להוצאות משמעותיות מאוד במהלך השיקום של המבנה.
 
נפתח בנתון מרשים: במשרדים ובבתי עסק המתוחזקים מפני קרדית האבק התגלה פער של עד 15% בפריון העבודה, לעומת משרדים בהם אין תחזוקה ראויה.
 
תסמונת הבניין החולה הולכת ותופסת מקום חשוב בסדר היום בארגוני בריאות רבים ברחבי העולם. הגורמים המרכזיים לתסמונת בניינים חולים הם אוורור בלתי מספק ומזהמים כימיים, שמקורם הן במבנה והן מחוץ למבנה. כיצד יש לטפל בבניינים חולים, מהן הפעולות אותן יש לנקוט ואיך ניתן להתגבר על היווצרות קרדית האבק במבנה?