הֲצָפָה- כיסוי שטח במים העולים על גדותיהם.

מים. המשאב הכי בסיסי וקיומי שלנו על הפלנטה ואחד מאתני הטבע העצומים, הגדולים וההרסניים מכל.פרדוקסלי ככל שזה ישמע אך מים, אשר מהווים, 70% מקיום גופנו ומשאב הטבע הנצרך ביותר, הוא גם אחד מאתני הטבע ההרסניים במיוחד כאשר הם מחליטים לעלות על גדותיהם.
מדי שנה מתרחשות בישראל הצפות רבות, כאשר את הרוב המלא של ההצפות ניתן היה למנוע עם גילוי מוקדם של הבעיה. הצפות יכולות להתפרץ בכל רגע נתון, בין אם זה במבנים ציבורים או בדירות פרטיות, בין אם זה בגלל פיצוץ הצינור של השכן או סתימה בכיור המקלחת שלנו. כך או כך ברגע שהחלה ההצפה בחלל המבנה יש פגיעה ישירה בשגרת היום וללא טיפול מהיר והולם עלולים להיווצר נזקים נוספים מלבד הנזקים שנראים לעין. מה שמוביל אותנו לנושא הבא: רגע לפני שאנחנו רואים את כל הרהיטים היקרים לנו שוחים באמצע הבית, איך בכל זאת אפשר להימנע מלראות בית מוצף:

פיצוץ בצנרת

לרוב אין כמעט סימנים מקדימים לפיצוץ בצנרת וברוב המקרים הפיצוץ הנו פתאומי, אך בניגוד לדעה הרווחת, הנזק אינו קורה בין לילה אלא מדובר בתהליך ממושך המתגלה רק כאשר הנזק כבר גלוי לעין. פיצוץ בצנרת נגרם מסדק זעיר המתרחב עם הזמן, סימנים מקדימים שכן יכולים להעלות חשד הם טפטופים, נפיחות בצינור, כתמי רטיבות בקירות הבית או דליפה קטנה. במקרים כאלו זיהוי מוקדם יכול לחסוך את הנזק העתידי ושיפוץ גדול ומיותר לאחר ההצפה.

הכן את ביתך לחורף

עונת הקיץ בשיאה ומי מאתנו בכלל חושב על מי גשמים? ובכן, ניסיון העבר מלמד אותנו שכאשר מכינים את הבית למי הגשמים החורפים, ניתן למנוע ליקויים שיגרמו להצפה המונית ונזקים בלתי הפיכים. היערכות מקדימה ונכונה עוד בעונת הקיץ יכולה למנוע רטיבות והצפות, למשל: ניתן לבטח את הדירה, לאטום את הגגות לפני החורף, פתיחת פתחי ניקוז ומרזבים על הגג, ביצוע בדיקת איטום בגג על מנת למנוע נזילות וכדומה. חשוב לזכור כי הכנה מוקדמת וטיפול מהיר ומקצועי ימנע נזקים אסתטיים בקירות, בתקרה, רצפה ובשאר חדרי הבית.

הצפה של מי ביוב:

כפי שכבר כתבנו לעיל, הצפה בבית היא דבר לא נעים בכלל. תוסיפו לזה סתימת ביוב וקבלנו את המתכון ההרסני ביותר לתחושת אי נוחות בחיים הפרטיים שלנו. הצפה של מי ביוב, בדיוק כמו דליפה של צינור פגום, עלולה לגרום לנזק לריהוט, למוצרי החשמל ועוד. הגורמים העיקריים לסתימת ביוב בין אם מדובר בבית פרטי או בבניין, יכולים להיגרם ממערכת ביוב שחוקה, בלאי, צינורות סדוקים או צינורות חלודים. אך לרוב המקרה הנפוץ ביותר הנו בשל השלכת חפצים שאינם מתכלים אל תוך מערכת הביוב, כגון: מגבונים, תחבושות היגייניות, פסולת תעשייתית, אבנים, שיירי מזון, שערות ועוד.

חברת פתרון ידועה בשל טיפול בהצפות, במהירות האפשרית, על מנת למנוע רטיבות וזיהום שיכולים לגורם להתנפחות, קורוזיה, התרופפות חיבורים, עובש, ריח רע של הציוד ושל המבנה כולו עוד. הטיפול כולל בחינה של הנזק, שאיבה של המים, פינוי של הציוד ושחזור הרהיטים והציוד. כמו כן, חברת פתרון מתמחה בניקוי שטיחים וריפודים – ובקיצור, החזרת המקום למצבו הקודם.