כאשר מתרחשת הצפה של מי גשמים או מים מהצנרת במבנה הנזקים עשויים להיות גדולים מאוד. וככל שכמות המים גדולה יותר, ככל שהמים מצויים במקום זמן ארוך יותר כך הנזק משמעותי יותר ועלול לגרור את בעלי המקום להוצאות משמעותיות מאוד במהלך 
השיקום של המבנה.

הצפה - מה היא הסיבה?

הצפה של מים עלולה להתרחש כתוצאה משני מקרים עיקריים. מקרה ראשון הוא פיצוץ של צינור מים וכתוצאה מהפיצוץ המים מגיעים למקומות שאמורים להיות יבשים. מקרה שני הוא היווצרות של סדק גדול במבנה וכתוצאה מכך חודרים מים אל תוך המבנה. בשני המקרים הללו המים מביאים עימם נזק וחורבן למבנה וחשוב מאוד לטפל בעניין בהקדם האפשרי.

כיצד מתמודדים עם המים והרטיבות?

לרוב אין כמעט סימנים מקדימים לפיצוץ בצנרת וברוב המקרים הפיצוץ הנו פתאומי, אך בניגוד לדעה הרווחת, הנזק אינו קורה בין לילה אלא מדובר בתהליך ממושך המתגלה רק כאשר הנזק כבר גלוי לעין. פיצוץ בצנרת נגרם מסדק זעיר המתרחב עם הזמן, סימנים מקדימים שכן יכולים להעלות חשד הם טפטופים, נפיחות בצינור, כתמי רטיבות בקירות הבית או דליפה קטנה. במקרים כאלו זיהוי מוקדם יכול לחסוך את הנזק העתידי ושיפוץ גדול ומיותר לאחר ההצפה.

שאיבת המים

לאחר שביצענו טיפול בהצפה ועצרנו את מקור המים ואין זרימה של מים נוספים יהיה צורך לבצע שאיבת מים שנמצאים במקום. השאיבה מתבצעת באמצעות מכשור מתקדם שנועד בדיוק עבור מטרה זו. המכשור עושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ביותר והוא מאפשר לשאוב את כמות המים המצויה במבנה במהירות רבה ובצורה היעילה ביותר. כמובן שכדי להצליח במשימה חובה כי העובדים שמתפעלים את המכונות יהיו אנשי מקצוע בעלי יכולות מוכחות בתחום והם ידעו מה עליהם לעשות כדי להתמודד מול כמויות המים הללו.

בחינת הנזקים

כפי שכבר כתבנו לעיל, הצפה בבית היא דבר לא נעים בכלל. תוסיפו לזה סתימת ביוב וקבלנו את המתכון ההרסני ביותר לתחושת אי נוחות בחיים הפרטיים שלנו. הצפה של מי ביוב, בדיוק כמו דליפה של צינור פגום, עלולה לגרום לנזק לריהוט, למוצרי החשמל ועוד.
הגורמים העיקריים לסתימת ביוב בין אם מדובר בבית פרטי או בבניין, יכולים להיגרם ממערכת ביוב שחוקה, בלאי, צינורות סדוקים או צינורות חלודים. אך לרוב המקרה הנפוץ ביותר הנו בשל השלכת חפצים שאינם מתכלים אל תוך מערכת הביוב, כגון: מגבונים, תחבושות היגייניות, פסולת תעשייתית, אבנים, שיירי מזון, שערות ועוד.

ייבוש יסודי של ההצפה

קירות שספגו מים הם קירות שיש בהם נזק מהותי שהולך ומתפשט. המים גורמים לריחות רעים, טחב, קורוזיה, להתפוררות הטיח ולהיסדקות של הקירות. כיוון שכך חשוב מאוד לבצע ייבוש יסודי מאוד של הקירות והמבנה כולו. בעבר הייבוש היה כרוך בהריסה ובשבירה של קירות, אך כיום יש אמצעים מתקדמים מאוד שמאפשרים להשתלט על הרטיבות ביעילות מקסימלית בלי הרס ושבירה כלל. מדובר על מכונות מיוחדות שנועדו להתגבר על הרטיבות ולשאוב את המים בטכניקה מיוחדת.