נזקי מים עלולים לפגוע באיכות החיים, להוריד את ערך הנכס ולהחמיר עם הזמן. החדשות הטובות הן שאפשר לתקן אותם, אבל בשביל זה צריך לפעול בצורה נכונה כבר מהרגע שבו הסימנים הראשונים מתחילים להופיע על פני השטח
 

נזקי מים מסוכנים עבור בנייני מגורים משותפים, בתים פרטיים, מבנים ציבוריים ותשתיות צנרת גדולות. בגלל שהשימוש במים הוא כל כך אינטנסיבי ובסיסי, יש המון פוטנציאל להופעת נזקים כאלה. יתרה על כך, נזקים קטנים שנגרמים בגלל מים עלולים להחמיר מהר מאוד. כאשר הם מחמירים, בעיות קטנות מתגלות כבלתי הפיכות וזה כבר יהיה בלתי אפשרי להתמודד איתן ללא החלפת כל הצנרת. 

הבעיה עם נזקי מים 

נזקי מים ייחודיים מכמה סיבות. קודם כל, כל סוג של נזק מן הסוג הזה פוגע באיכות החיים. הפגיעה באיכות החיים עלולה לבוא לידי ביטוי בחוסר יכולת לספק את המים לצרכנים, או בכתמי רטיבות ועובש על הקירות. שנית, נזקי מים מורידים את ערך הנכס: בין אם מדובר על בית פרטי, משרד, חנות או חניון. חוץ מזה, נזקי מים מחמירים עם הזמן ואין דרך להתעלם מהם. 

איך מתקנים את הנזק? 

על רקע כל האמור לעיל אפשר גם להבין את התעוררות הביקוש עבור שירותים של חברות שמתמחות ספציפית בתיקון של נזקי מים. בגלל שאותן חברות מתמחות בתיקון כזה, יש סיכוי גבוה יותר שהן ישיגו תוצאות טובות. בשביל להשיג את התוצאות המצופות, תיקון נזקי מים מבוסס כיום על מספר כללי מפתח: 

א. שימוש בציוד מתאים – הצלחת התיקון נקבעת על פי היכולת של אנשי המקצוע להשתמש בציוד מתאים. כאשר אנשי המקצוע משתמשים בציוד מתאים, זה אומר שיש להם את כל הניסיון והידע הנדרשים על מנת לזהות את מקור הבעיה. בין היתר, ציוד מתאים יכול להיות מצלמה תרמית, רובוט זעיר, סיב אופטי לאיתור נזילות מים ועוד. 

ב. טיפול בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים על השטח – הטעות הנפוצה בתחום של תיקון נזקי מים הוא לנסות לחסוך זמן והוצאות בגלל התמקדות רק בסימפטומים שמופיעים על פני השטח. במקום זה, מה שכדאי לעשות זה לטפל בשורש הבעיה. כאשר מטפלים בבעיה מהשורש, אין כמעט סיכוי לכך שהיא תחזור או שיופיע נזקים נוספים בעתיד. 

ג. שילוב בין פתרונות שונים – הסוד של תיקון אפקטיבי הוא לשלב בין פתרונות שונים. זה אומר שלא פותרים רק את הבעיה שקיימת רק המקומית, אלא גם מבררים האם יש צורך לתקן בעיה מהותית יותר בתשתית העירונית או השכונתית. כל עוד יודעים לזהות את הבעיה ואף לשלב בין הפתרונות השונים שרלוונטיים עבורה, אין סיבה להמשיך לחשוש מהופעת הנזקים 

זיהוי הצורך בתיקון 

הבעיה האמיתית היא שרוב האנשים שסובלים מנזקי מים מתמודדים איתם בצורה לא נכונה. מצד אחד, יש כאלה שבוחרים להתעלם מהבעיה ולחשוב שאולי היא תחלוף מעצמה. גם אם הם מבינים שהבעיה לא תחלוף לגמרי, ייתכן והם יעדיפו לספוג את ההוצאה המינימאלית החודשית בתשלום המים – מאשר להתמודד עם הבעיה לעומק. כאן, התוצאה ברוב המקרים תהיה יקרה ומסורבלת יותר. 

למה לא לתקן לבד? 

יש גם כאלה שמנסים להתמודד עם נזקי המים בצורה עצמאית. אמנם חיוני לגרוף את המים ולסגור את ברז המים הראשי בכל מקרה של הצפה, אבל זה לא אמור לבוא על חשבון התייעצות עם אנשי מקצוע. רק אם מתייעצים עם אנשי מקצוע ומזמינים אותם מהרגע שבו מזהים את הסימנים לכך שיש בעיה עם המים – הבעיה תיפתר.