ניקוי וחיטוי וירוסים
 
 
 
 
 

חיטוי לקורונה | חיטוי לוירוסים

 
 
מגיפת הקורונה הנוכחית דורשת מכולנו לנהוג בצורה אחראית כדי למנוע את המשך התפשטות המגיפה, וכדי להציל חיים.
היום כבר ברור מעל לכל ספק כי שמירה על היגיינה וחיטוי של המשטחים הם המפתח בהתמודדות נגד ווירוס הקורונה. בעוד שאנחנו יכולים לשטוף את הידיים בקלות ובפשטות בעזרת מים וסבון או לחטא אותם בעזרת תכשירים מתאימים שמבוססים על אלכוהול, חיטוי וירוסים על משטחים, וחיטוי לקורונה בפרט, הוא עניין מורכב הרבה יותר וחשוב לעשות אותו כמו שצריך.

 
 
 
פתרון רשת - חיטוי נגד קורונה
 

 

מהו וירוס ולמה הוא כל כך מסוכן?

 
יש בעולם כל מיני יצורים שיכולים לפגוע בנו ולגרום למחלות, כמובן שהכי מוכרים הם החיידקים והווירוסים. חיידקים הם יצורים שמורכבים מתא אחד בלבד (לשם השוואה בגוף האדם יש מיליוני תאים), ורק חלק מהם גורמים למחלות. למעשה יש גם חיידקים טובים – למשל חיידקים שחיים במערכת העיכול שלנו ומסייעים לנו לעכל את המזון ולהישאר בריאים.

לעומת זאת, וירוס הוא אפילו לא תא אחד, אלא פחות מזה. וירוס הוא בעצם אוסף של חלבונים שעוטפים מידע גנטי. הווירוס לא יכול לנשום בעצמו, וגם לא יכול להתרבות ולהשתכפל. בשביל זה הוא חייב להיכנס לתוך גוף של יצורים חיים – למשל בני אדם. וכאשר הווירוס חודר לתוך הגוף הוא מחפש תאים מתאימים כדי להיכנס לתוכם ולנצל אותם. כך הווירוס פוגע בגוף והורס מערכות שונות.

כדי להילחם בחיידקים יש לנו אנטיביוטיקה – שפוגעת בתאים שלהם. אבל הווירוסים נכנסים לתוך התאים שלנו, וקשה מאוד לפגוע רק בהם בלי להרוס את שאר הגוף.

 

איך אפשר להילחם בווירוסים?

 
המדע והרפואה חוקרים את הווירוסים כבר הרבה מאוד שנים כדי לפתח דרכים שונות להילחם בהם. אחת הדרכים הכי מוכרות היא באמצעות חיסונים – אנחנו מתחסנים כדי ללמד את הגוף להילחם בווירוס ולחסל אותו. אבל מה עושים כשאין עדיין חיסון? כמו וירוס הקורונה? לכן מניעת הדבקה בקורונה אפקטיבית יכולה להיות חיטוי מקצועי.

אחד הדברים הכי חשובים הוא לשמור על היגיינה. לווירוס אין רגליים והוא לא יכול לטייל ממקום למקום, אבל הוא מנצל אותנו בשביל זה. כשאנחנו מתעטשים ומשתעלים – אנחנו מפזרים את הווירוסים מסביב. הם נוחתים על משטחים שונים, למשל השולחן או כף היד שלנו, ובפעם הבאה שמישהו ייגע בהם ואז ייגע בפה או בעיניים שלו – הווירוס ימצא את הדרך פנימה.

אבל אם נחטא את המשטחים ונשטוף ידיים – הווירוס ימות ולא יוכל להדביק אף אחד. זוהי אחת האופציות הכי טובות שלנו למניעת הדבקה בקורונה.

 

איך מחטאים משטחים שונים?

 
כדי לחטא את הידיים אנחנו רק צריכים לשטוף אותם טוב במים וסבון, אבל מה עושים עם משטחים מורכבים למשל כמו משרד או אוטובוס? או אפילו בניין שלם של משרדים? כאן כבר צריך לעשות חיטוי וירוסים בצורה מקצועית. אחת הדרכים היעילות היא להשתמש בטכנולוגיה שנקראת ערפול על ידי שימוש בחומר מתאים.

בפתרון רשת אנחנו משתמשים באמוניום רבעוני בריכוז של 10%, בגלל שהוא נבדק והוכח כיעיל מאוד נגד ווירוסים שונים וגם נגד חיידקים ופתוגנים אחרים. במהלך הערפול האמוניום מגיע לכל פינה ולכל סדק צר ככל שיהיה. האמוניום תוקף ישירות את הווירוס, הורס את החלבונים שלו ומשמיד אותו.

 
 

 

ניקוי וחיטוי וירוסים לבד

 
אנחנו מאוד ממליצים שלא. אמוניום רבעוני הוא חומר חיטוי רב עוצמה, וכאשר משתמשים בו בצורה לא נכונה ולא מקצועית יכולות להיגרם שתי בעיות. הראשונה היא שפעולת החיטוי לא תהיה יעילה, ואז הווירוסים ימשיכו לחגוג על המשטחים וימשיכו להוות סכנה. והסיבה השנייה היא שבמהלך החיטוי חייבים להשתמש בציוד מגן ולאפשר לחומר להתנדף כראוי, כדי למנוע פגיעה באנשים אחרים.

ביצוע מקצועי של החיטוי חיוני כדי להגן עליכם גם במהלך הפעולה, וגם כדי לספק תוצאות איכותיות ולמנוע מחלות.

 
התקשר עכשיו 24/7 פתרון לשירותך