שאיבת מים
 
 
 
 
 

שאיבת מים

 
המים זורמים בצנרת המיועדת לכך. אבל תקלה עלולה להתרחש בכל עת ובכל מבנה. וכאשר צינור של מים מתפוצץ המים נותנים לעצמם דרור ומתפשטים בכל הסביבה. וכשם שהמים חשובים כאשר הם נשלטים כך הם מזיקים ומהווים גורם בלתי רצוי כשהם זורמים ללא גבולות. ואכן, כאשר מתרחשת תקלה כזו ומים מציפים מבנה, חשוב מאוד לדעת כיצד לפעול ומה לעשות כדי לעצור את התרחשות הנזקים. כי פעולה נכונה מאפשרת לכם לעצור את הנזק בהתהוותו ולמנוע הפסדים גדולים וחמורים יותר.
 

מפחיתים נזקים

 
יש מקרים בהם גם השוהים במקום יכולים לעצור את הנזק, וזאת אף בלי ידע מקצועי או מכשור לשאיבה או ייבוש. יש פעמים בהם סגירה של ברז המים הראשי תעצור את הזרם של המים. ולכן אם זה מתאפשר חשוב מאוד למצוא את הברז ולעצור את המים בהקדם האפשרי. כאשר סוגרים את הברז עוצרים הזרימה של המים ומפחיתים את כמויות הנזקים. פעולה חשובה נוספת היא הרחקת חפצים יקרי ערך מהמקום. כמובן שאי אפשר לגרור רהיטים כבדים או לשאת תכולה מסורבלת. אבל יש חפצים שתוכלו להציל מהמים המציפים. כל חפץ שהרמתם והגבהתם הצלתם מהנזק – מחשבים, ביגוד, ניירת וכן הלאה.
 

פונים לחברה מקצועית

 
חשוב לפנות אל חברה מקצועית בתחום שאיבת מים כדי לטפל בהצפה ולהחזיר את המבנה למצב תקין וראוי לשימוש. חברה שמציעה שירות בתחום היא חברה שיש לה התמחות בשאיבת מים ונטרול רטיבות לאחר הצפה. חברה כזו מצוידת במכשור מתקדם שמאפשר לבצע את המשימה בצורה נכונה ויעילה. לרוב יבצעו את השאיבה של המים בעזרת משאבה טבולה, משאבה שנמצאת בתוך המים ומבצעת ממקומה את השאיבה. כמובן שמשאבה כזו מצוידת במעטפת מגינה שמאפשרת לה לפעול ולשמור על מצב תקין גם כשהיא נמצאת בתוך סביבה רטובה.
 

ייבוש מלא לשיקום המבנה

 
השאיבה נועדה לנטרל מהמקום את כל הכמות של המים שזרמה פנימה. זה שלב בעל חשיבות רבה בתהליך. כיוון שכל עוד יש במקום מים המבנה ממשיך לצבור נזקים. אבל זה לא רק זה, כיוון שרטיבות נוטה להיספג ולהישאר במקום במידה ולא מייבשים אותה בצורה ישירה. ואכן במבנים בהם הייתה הצפה הקירות והתקרה סופגים מים. המים הללו לא מגיעים במגע עם האוויר ובוודאי שלא נחשפים לשמש, כתוצאה מכך הם חודרים לתוך עובי הקיר וגורמים להתפוררות של הטיח. הטיח המתפורר גורם לכך שהקיר לא יהיה יציב דיו וכל המבנה נעשה לרעוע. כתמי עובש עלולים להתפתח וכן קורוזיה וריח טחב.
 

טיפול יסודי לשיקום המבנה

 
כדי למנוע התפתחות של תופעות אלו יש לבצע ייבוש מוחלט של הקירות והתקרה. הייבוש מתבצע אף הוא בעזרת מכשירים מתקדמים שמאפשרים לבצע את הייבוש בלי להרוס את הקירות. צוות מקצועי שיודע את העבודה יוכל במינימום הרס ושבירה לייבש את הרטיבות ולהחזיר את המבנה למצב יבש ותקין. ולכן אם אתם מגלים הצפה של מים במבנה ביתי או במשרדים שלכם מומלץ לפנות בהקדם האפשרי אל חברה שמתמחה בטיפול בהצפות. חברה כזו שיש לה את כל הציוד המתאים ואת כל הידע הנחוץ. חברה כזו תוכל להתמודד עם התופעה ביעילות ולהתגבר עליה בהקדם האפשרי.
 
בנוסף, מציעה פתרון ר.ש.ת שפע פתרונות מתקדמים לבעיות הצפה 052-547-8787
נכתב ע"י רון תמרין (רוני), פתרון ר.ש.ת. בע"מ
1-800-63-70-70