שיקום נזקי שריפות ואש
 
 
 
 
 

שיקום נזקי שריפות

 

שיקום נזקי אש – דרוש: ידע, מקצועיות, ציוד מתאים וטיפול מהיר.

 
מדי שנה מתרחשות בישראל שרפות רבות, בשטחים פתוחים, בדירות, בבתים במבני ציבור ותעשייה ועוד.
האש מכלה חפצים, פוגעת במבנה וגורמת לנזקים רבים, אך ללא טיפול מהיר והולם עלולים להיגרם נזקים נוספים גם לאחר שהאש כבר כבתה. טיפול בנזקי אש דורש התערבות של אנשי מקצוע.
מבנים רבים לאחר השריפה נמצאים בסכנת קריסה וכל ניסיון לבצע פינוי עצמאי של החפצים מהמבנה ועבודות שיקום חושף אתכם לפציעות ולסכנת חיים.
חברת "פתרון" הוקמה בשנת 1995 ומאז היא צברה ניסיון ומוניטין רב בשיקום נזקי שריפה ואש. עזרנו לעשרות לקוחות, נדע לעזור גם לכם.
 
 

איך למנוע נזקים נוספים ולשקם בהצלחה נזקי שריפות ואש

 
שרפה במבנה עלולה לגרום לנזקים כבדים לתכולה, למבנה ולתשתיות. לאחר השריפה נותר פיח רב ועשן מחניק המסוכן לנשימה. הפיח מתחבר למים ששימשו לכיבוי האש וגורם לנזקים נוספים המתפשטים במהירות כמו קורוזיה, עובש ועוד. כדי למזער את הנזקים ולהציל עד כמה שאפשר את הרכוש שנותר יש לפעול במהירות.

השלב הראשון של שיקום נזקי אש הוא ניתוק זרם החשמל אל האזור. המשך השימוש ברשת החשמל לאחר השריפה חושף את האנשים הנמצאים בסביבה לסכנת חיים.

בשלבים הבאים יבדקו המומחים לשיקום נזקי שריפה אש את יציבות המבנה, יפנו את הרהיטים הכבדים ואת חלקי המבנה המסוכנים כמו קירות גבס שרופים, מערכות חשמל גלויות כדי לשלול את האפשרות להתמוטטות המבנה לאחר השרפה ולפגיעה בחיי אדם.

מטבע הדברים תכולת הדירה או המבנה סופגת את הנזק הגדול ביותר. יש לפנות את התכולה אשר ניזוקה באופן בלתי הפיך אל אתרי הפסולת.

יש לשאוב את המים ולסלק את השאריות של חומרי כיבוי השריפה תוך כדי אוורור הבית.

לאחר שמנענו את הסכנות המאפיינות כל מבנה לאחר שריפה, מתחילה עבודת השיקום. את הרהיטים שספגו עשן ופיח יש לשפץ. ללא טיפול מהיר ייגרמו לרהיטים נזקים בלתי הפיכים. את הבגדים, הווילונות, כלי המיטה וכל מוצרי הטקסטיל שספגו ריחות רעים יש להעביר למכבסה מקצועית שתדע לנקות אותם מכתמי הפיח ולהוציא מהם את הריחות הבלתי נעימים שדבקו בהם.

תגובה מהירה וטיפול של אנשי מקצוע מומחים לשיקום נזקים ומצוידים בציוד מתאים תביא לתוצאות. לא הכול אבד בשריפה ולא כל הנזק הוא בלתי הפיך. טיפול מהיר ומקצועי ימנע את המשך התפשטות הנזקים, ישקם את המבנה ואת התכולה ויצליח גם לשחזר מסמכים חשובים.
 
שיקום נזקי שרפה